Home Page   Notice Board  Club Diary Site Index  Local Club Addresses   Photo Gallery  

Westfield Bowls

League Match Schedules 2022

Westfield Team 'A' = Zone 1 - Westfield Team 'B' = Zone 2

Click on above League Title to view

Last Update: 5th August 2022


Guildford, Woking District Tuesday League 2022

Dress Code: Greys

Points Standings: Pts For = 030..... Pts Agst = 024

Team A Team B Team C
Arthur Newman Bruce Atkin Rob Todd
Peter Dunkin Dave Smith Bernard Barden
Graham Thurley Peter Smith John Mac

 

Week
Date
Opponants
Venue
Start
Players
Rink 1
Rink 2
Total
Points Rk1
Points Rk2
Ttl H-A
Tlt Points
Overall Pts
1
3rd May Byfleet Home 2.30pm
B&C
18-13
19-11
37-24
2
2
2
6
6
2
10th May Egham Home 2.30pm
A&C
19-23
17-13
36-36
0
2
1
3
9
3
17th May Knaphill Home 2.30pm
A&B
19-8
7-18
26-26
2
0
1
3
12
4
24th May NO GAME
               
5
31st May Mayford Hall Home 2.30pm
B&C
20-16
13-15
33-31
2
0
2
4
16
6
7th June NO GAME                  
7
14th June Horsell Away 2.30pm
A&C
17-8
29-13
46-21
2
2
2
6
22
8
21st June Woking Park Away 2.30pm
A&B
21-16
8-18
29-34
2
0
0
2
24
9
28th June West Byfleet Home 2.30pm
A&B
14-16
13-17
27-33
0
0
0
0
24
10
5th July Byfleet Away 2.30pm
A&C
15-17
17-20
32-37
0
0
0
0
24
11
12th July Egham Away 2.30pm
A&C
21-11
13-27
34-38
2
0
0
2
26
12
19th July
Knaphill
Away
2.30pm
A&B
17-16
16-19
33-35
2
0
0
2
28
13
26th July NO GAME    
               
14
2nd August Mayford Hall Away 2.30pm
B&C
11-24
18-14
29-40
0
2
0
2
30
15
9th August NO GAME                      
16
16th August Horsell Home 2.30pm
A&C
               
17
23rd August Woking Park Home 2.30pm
A&B
               
18
30th August West Byfleet Away 2.30pm
A&B
               
6th Sept Final Day TBA    
 

AGM - Sunday 6th March - Time 10.45am - Venue: TBA

Offical Final Tuesday League Table Results

Captain: Peter Smith - Tel: 01483 233196

email: petepensmith1944@gmail.com

Return Top of Page


Knaphill Thursday Mixed League 2022

2 x Triples -Zone 1

Team Players

Team A Team B Team C
Lesley Hodge Rob Todd Bruce Atkin
Graham Thurley Wendy Todd John Osgood
Pauline Mac John Mac Bernie Barrden

Points Standings: Pts For =22.5....... Pts Agst =016.5

Offical Thursday League Table Results

Date
Opponants
Venue
Start
Team
Rink 1 Rink 2
Total
Pts Rink 1 Pts Rink 2 Tlt H=A Tlr Points Overall Pts
28th April Mytchett "A" Home 2.30pm
A & B
21-15
29-13
50-28
1
1
1
3-0
3
5th May Chertsey "A" Away 2.30pm
B & C
12-30
16-11
28-41
0
1
0
1-2
4
12th May Woking Park Away 2.30pm
A & C
11-22
23-13
34-35
0
1
0
1-2
5
19th May West End "B" Away 2.30pm
A & B
16-14
9-24
25-38
1
0
0
1-2
6
26th May Camberley "B" Away 2.30pm
B & C
14-17
11-15
25-32
0
0
0
0-0
6
2nd June NO GAME    
               
13th June Burpham "A" Home 2.30pm
C & A
12-18
31-4
43-22
0
1
1
2-1
8
16th June Tongham "A" Home 2.30pm
A & B
25-9
16-12
41-21
1
1
1
3-0
11
23rd June Knaphill "A" Away 2.30pm
B & C
10-25
7-30
17-55
0
0
0
0-3
11
30th June Mytchett "A" Away 2.30pm
C & A
12-22
35-4
47-26
0
1
1
2-1
13
7th July Chertsey "A" Home 2.30pm
A & B
25-11
13-21
38-33
1
0
1
2-1
15
14th July Woking Park Home 2.30pm
B & C
7-23
14-13
21-36
0
1
0
1-2
16
21st July West End "B" Home 2.30pm
A & C
15-12
23-5
38-17
1
1
1
3-0
19
28th July Mayford Hall Away 2.30pm
A & B
17-12
8-31
25-43
1
0
0
1-2
20
4th August Mayford Hall Home 2.30pm
B & C
20-20
30-9
50-29
.5
1
1
2-.5
22.5
11th August Camberley "B" Home 2.30pm
C & A
               
18th August Burpham "A" Away 2.30pm
A & B
               
25th August Tongham "A" Away 2.30pm
B & C
               
1st September Knaphill "A" Home 2.30pm
A & C
               
8th September Semi-Finals    
 
15th September Final    
               

 

2 x Triples -Zone 2

Team Players

Team A Team B Team C
Arthur Newman Charile Cooke Peter Smith
Ken Rapley Dave Smith Penny Smith
Peter Lynch Sean Brophy Sheila Osgood

Points Standings: Pts For =26.5....... Ps Agst =12.5

Offical Thursday League Table Results

Date
Opponants
Venue
Start
Team
Rink 1 Rink 2
Total
Pts Rink 1 Pts Rink 2 Tlt H=A Tlr Points Overall Pts
28th April Mytchett "B" Away 2.30pm
A & B
25-19
17-20
42-39
1
1
1
3-0
3
5th May West Byfleet "A" Home 2.30pm
B & C
18-14
24-9
32-23
1
1
1
3-0
6
12th May Knaphill "B" Home 2.30pm
C & A
13-19
12-21
25-40
0
0
0
0-3
6
19th May West End "A" Home 2.30pm
A & B
16-12
20-11
36-33
1
1
1
3-0
9
26th May Tongham "B" Home 2.30pm
C & B
22-7
13-23
35-30
1
0
1
1-2
10
2nd June NO GAME    
               
9th June Camberley "A" Away 2.30pm
C & A
11-20
9-29
20-49
0
0
0
0-3
10
16th June Chertsey "B" Away 2.30pm
A & B
16-16
14-15
30-31
.5
0
0
.5 -2.5
10.5
23rd June Windlesham Home 2.30pm
B & C
19-9
12-16
31-26
1
0
1
2-1
12.5
30th June Mytchett "B" Home 2.30pm
C & A
33-8
31-9
64-17
1
1
1
3-0
15.5
7th July West Byfleet "A" Away 2.30pm
A & B
28-17
21-12
49-29
1
1
1
3-0
18.5
14th July Knaphill "B" Away 2.30pm
B & C
23-17
21-15
44-32
1
1
1
3-0
21.5
21st July West End "A" Away 2.30pm
A & C
14-15
23-14
37-29
0
1
1
2-1
23.5
28th July Burpham "B" Home 2.30pm
A & B
16-13
5-24
21-37
1
0
0
1-2
24.5
4th August Burpham "B" Away 2.30pm
B & C
21-17
23-9
44-26
1
1
1
3-0
27.5
11th August Tongham "B" Away 2.30pm
C & A
               
18th August Camberley "A" Home 2.30pm
A & B
               
25th August Chertsey "B" Home 2.30pm
B & C
               
1st September Windlesham Away 2.30pm
A & C
               
8th September Semi-Finals    
 
15th September Final    
               

Captain: Leslie Hodge - 01483-768355 - Mobile: 07876 127057 - Email: lesleyhodge22@gmail.com

Return Top of Page


Home Page   Notice Board  Club Diary Site Index    Photo Gallery